TRANSMISJA Z SESJI NA ŻYWO ! (transmisja testowa)

XLVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ - start 24.10.2014 godzina 12:00 (transmisja testowa)
ABY PRZEJŚĆ DO STRONY TRANSMISJI KLIKNIJ TUTAJ ! (start przed godziną 12:00)

Bezpłatna mammografia

9 listopada  2014 r. (niedziela), na pl. Chopina w Nowym Tomyślu, będą przeprowadzone badania mammograficzne.
Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez NFZ. Badania są realizowane przez OŚRODEK PROFILAKTYKI I EPIDEMIOLOGII OPEN
tel. kontaktowy:61 855 75 28 ; 61 851 30 77 ; 800 160 168.
Szczegóły w załączniku

Uroczyste obchody „ŚWIATOWEGO DNIA SENIORA”

W dniu 20 października w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury spotkali się seniorzy, by świętować Światowy Dzień Seniora, który był poświęcony zagadnieniu starzenia się i okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób starszych, między innymi zapewnienia równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw, propagowanie starzenia się jako normalnego procesu, który nie musi wiązać się z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji.

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia kl. I w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu

Dnia 14.10.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów.

Będą korzystać z naszych doświadczeń

W dniach 19-22 października na zaproszenie Związku Miast Polskich do naszego kraju w ramach wizyty studyjnej przyjechała 15.osobowa grupa kierownictwa i członków Łotewskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych. Towarzyszyli im przedstawiciele ZMP, pod przewodnictwem Tomasza Potkańskiego – Zastępcy Dyrektora Biura Związku Miast Polskich i Ewy Bartosik, Zastępcy Dyrektora ZKZL Poznań.

Franciszek Zalewski odznaczony

W dniu 22 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wniosek Dyrektora Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu złotym "Medalem za Długoletnią Służbę" odznaczony został kierownik gospodarczy naszego Gimnazjum FRANCISZEK ZALEWSKI.

88 lat Kubusia Puchatka

88 lat temu angielski pisarz Alan Alexander Milne, chcąc zrobić przyjemność swojemu synowi napisał powieść, której bohaterami uczynił pluszowe zabawki chłopca. Wśród nich znaleźli się: niedźwiadek o imieniu Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Kangurzyca i Maleństwo. Brzmi znajomo, prawda?

Koncert Trzech Tenorów

Koncert Trzech Tenorów 23 listopada w NOK-u.
 

Kabaret SMILE

29 października w Nowotomyskim Ośrodku Kultury wystąpi kabaret SMILE. Szczegóły – na plakacie.
 

Działamy razem dla dobra wspólnego

NOK i Sołtys wsi Przyłęk zapraszają na zajęcia organizowane w ramach projektu „Działamy razem dla dobra wspólnego”.