Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2016 – już za nami!

Tegoroczny Jarmark Chmielo-Wikliniarski został tradycyjnie zainaugurowany kolorowym korowodem, który w piątek (19 sierpnia br.) o godzinie 17:00 wyruszył spod kosza giganta w kierunku Parku im. Feliksa Szołdrskiego. Korowód poprowadziła w tym roku Lwówecka Orkiestra Dęta. Mieszkańcom oraz zaproszonym gościom w przemarszu towarzyszyli motocykliści z Nowotomyskiej Grupy Chmielowej oraz parada gratów – samochodów biorących udział w zawodach Majster Grat.

Komunikat Burmistrza Nowego Tomyśla

Burmistrz Nowego Tomyśl informuje ,że w okresie od 1 września do 15 grudnia 2016 roku zostanie przeprowadzona akcja związana z realizacją Budżetu Obywatelskiego pn. "Sterylizacja suk i kotek, których właściciele zamieszkują na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl".
 
WNIOSEK DO POBRANIA ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE ARTYKUŁU.
 
Regulamin akcji sterylizacji suk i kotek, których właściciele zamieszkują na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl na rok 2016
 

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Gminy Nowy Tomyśl od 50 roku życia

Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają  na BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY NOWY TOMYŚL OD 50 ROKU ŻYCIA. Badania będą dotyczyć:

Komunikat w związku z przebudową ul. Zbąszyńskiej

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu kołowych od dnia 08 sierpnia 2016 r., w związku z przebudową ul. Zbąszyńskiej w Nowym Tomyślu i Glinnie.

Prosimy zapoznać się z tymczasową organizacją ruchu na czas prowadzonych robót - załączniki poniżej .

Bezpieczna droga do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego tuż, tuż więc Strażnicy Miejscy przeprowadzili lustrację terenów przy szkołach. Celem lustracji było sprawdzenie stanu infrastruktury drogowej przy szkołach, zabezpieczającej bezpieczne dotarcie do szkół naszych pociech. Ewentualne uwagi zostaną przekazane zarządcom dróg.

Konkurs grantowy „Na dobry początek”

Ruszyła 9. edycja konkursu grantowego„Na dobry początek!”, którego organizatorem jest Fundacja BGK. Do 12 września br. o dotacje mogą ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, biblioteki publiczne oraz ośrodki kultury, sportu i rekreacji z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

VI Przystanek: Biblioteka! tuż tuż

Już niebawem, bo w sobotę10 września o godz. 15.00 spotykamy się przed nowotomyską biblioteką, aby jak co roku twórczo i radośnie bawić się na kolejnym Przystanku: Biblioteka! W tym roku w Wielodziedzinowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności, czekamy przede wszystkim na zespoły rodzinne, ale także przyjacielskie. Jak co roku przygotowaliśmy gry, zabawy i konkursy z cennymi – ufundowanymi przez sponsorów - nagrodami.

Spotkanie z nauczycielami

W dniu 23 sierpnia 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu, odbyło się spotkanie z zaproszonymi nauczycielami i dyrektorami przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Nowy Tomyśl.
Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego trzynastu nauczycielom, którzy w lipcu br. zdali egzamin przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez
 

Środa z funduszami dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu zaprasza na kolejne spotkanie pt. "Środa z funduszami dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej", które odbędzie się 07 września 2016 r. w godz. 10.00-13.00 w Nowym Tomyślu.

Miejsce spotkania:
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu
ul. Poznańska 33, 64 – 300 Nowy Tomyśl
sala szkoleniowa nr 11 (parter), budynek B
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.