Ważny KOMUNIKAT dla rodziców, którzy wychowali co najmniej troje dzieci na wzorowych żołnierzy

Szanowni Państwo
Mieszkańcy  Miasta i Gminy Nowy Tomyśl

                    

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Burmistrz Nowego Tomyśla ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu, w kadencji  2016 - 2019.  Zgłoszenia kandydatów należy dokonać w terminie od 6 do 19 maja 2016 r.

Zapraszamy do głosowania

W dniach od 4 do 20 maja br. odbywać się będzie głosowanie, podczas którego mieszkańcy gminy Nowy Tomyśl wybierać będą zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl. W załączeniu przedstawiamy wykaz miejsc i terminów pobierania kart do głosowania oraz przeprowadzenia głosowania na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Ustalono listę zadań do budżetu obywatelskiego

Komisja Społeczna powołana przez Burmistrza Nowego Tomyśla do prac przy przeprowadzaniu konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2016 rok dokonała weryfikacji propozycji projektów zadań zgłoszonych przez mieszkańców naszej gminy.
W wyniku przeprowadzonych prac komisja opracowała listę zadań zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2016 r., które podlegać będą głosowaniu oraz listę zadań niezakwalifikowanych pod głosowanie wraz z uzasadnieniem.

Płatność za parkowanie komórką !

Z dniem 1 kwietnia br. uruchomiona zostanie dodatkowa forma opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Tomyślu. Za postój w Strefie bedzie można zapłacić za pomocą telefonów komórkowych korzystając z aplikacji moBILET. Taki sposób opłaty nie wymaga korzystania z parkometrów. Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie internetowej: www.mobilet.pl

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW W SPRAWIE ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+) W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE
WNIOSKÓW W SPRAWIE
ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+)
W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
w Nowym Tomyślu, ul. Marszałka Piłsudskiego 8
od 1 kwietnia 2016 r.
W GODZINACH - od 8:00 do 15:00
W KAŻDĄ ŚRODĘ W GODZINACH - od 8:00 do 17:00
W BUDYNKU GŁÓWNYM OPS pokój nr 1 – pobierają i składają wnioski wszystkie osoby uprawnione do świadczeń rodzinnych
w okresie zasiłkowym 2015/2016.

Uroczystość patriotyczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości patriotycznej z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Uroczystość odbędzie się 8 maja 2016 r. o godz. 12.00 na placu Niepodległości, przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Majówka z Feliksem

W nawiązaniu do tegorocznych obchodów 230-lecia nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi w dniu 3 maja br. na pl. Niepodległości odbyła się Majówka z Feliksem.

GWiNT Ultra Cross

W dniach 6-7 maja 2016 r. odbędzie się trzecia edycja imprezy GWiNT Ultra Cross - pierwszego w Wielkopolsce ultramaratonu o charakterze przełajowym.

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja odbyła się uroczystość z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie, o godz. 11:30, na placu Chopina odbyła się uroczystość patriotyczna, podczas której oddano hołd autorom pierwszej polskiej konstytucji.