Zaproszenie na imprezę plenerową w dniu 1 maja 2015 r.

Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Nowy Tomyśl na imprezę plenerową, która odbędzie się w dniu 1 maja 2015 roku, na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu.

Szczegóły na plakacie.

Majówka w tanecznych rytmach

Nowotomyski Ośrodek Kultury i Burmistrz Nowego Tomyśla zapraszają na majówkę w tanecznych rytmach, 2 maja, start o godz. 16.00. Szczegóły na plakacie.
 

Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Nowego Tomyśla zaprasza na uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
O godzinie 10.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę. O godz. 12.00 odbędzie się uroczystość patriotyczna przy Obelisku Konstytucji 3 Maja na pl. Chopina.
 

Wiosenne grillowanie przy wielkim ekranie

Nowotomyski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu zapraszają na „Wiosenne grillowanie przy wielkim ekranie” - początek imprezy o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 

Plac zabaw NIVEA - zagłosuj na Nowy Tomyśl

Gmina Nowy Tomyśl zgłosiła swój udział w konkursie „Podwórko NIVEA” Rodzinne Miejsce Zabaw, dzięki któremu 40 miejscowości z terenu całej Polski otrzyma nowe place zabaw.

Czy potrafię być sobą ?

Czy potrafię być sobą ? Czy potrafię odmawiać ? Czy asertywność to moja mocna strona? Jeśli stawiasz sobie takie pytania, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ma dla Ciebie propozycję. Wybierz się do nowotomyskiej biblioteki 8 maja (w piątek) o godz. 18.00 i weź udział w warsztatach z zakresu treningu osobistego, które poprowadzi Renata Golczak - pedagog, terapeuta i wykładowca WSPiA w Nowym Tomyślu.
 

E-kursy w bibliotece

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Wybieram bibliotekę…” , 8 maja, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w godzinach otwarcia biblioteki (od 9.00 do 18.00) do skorzystania z darmowej oferty e-kursów pod okiem bibliotekarza.

E-kursy w bibliotece

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Wybieram bibliotekę…” , 8 maja, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w godzinach otwarcia biblioteki (od 9.00 do 18.00) do skorzystania z darmowej oferty e-kursów pod okiem bibliotekarza.

Bezwarunkowa ABOLICJA dla Czytelników !!!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza do biblioteki wszystkich Czytelników, którzy nieco o niej zapomnieli. Bez żadnych konsekwencji finansowych można w maju oddać przetrzymane książki.
Nie zastanawiajmy się ani chwili. Koniecznie odwiedźmy w maju bibliotekę a:
pozbędziemy się wyrzutów sumienia
zyskamy więcej miejsca na domowej półce
sprawimy radość innym Czytelnikom!

Tydzień Bibliotek 2015 w nowotomyskiej książnicy

Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włącza się w organizację zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Tygodnia Bibliotek. Przygotowanemu na okres od 8 do 15 maja programowi promocji czytelnictwa, biblioteki i jej różnorodnych usług przyświeca w tym roku hasło: „Wybieram bibliotekę”