Sukces wędkarzy z Nowego Tomyśla

W sobotę 20 września drużyna w składzie: Włodzimierz Vogel, Konrad Wieczorek, Eugeniusz Tyszkowski, Marek Małecki, Rafał Kozicki, Leszek Flieger, Stanisław Łęcki, Marek Kupiec, uczestniczyła w międzynarodowych zawodach wędkarskich, które odbyły się w mieście partnerskim Biesenthal w Niemczech.

Znaleziono psa !!!

W dniu 30 września 2014r patrol Straży Miejskiej został powiadomiony o wałęsającym sie w okolicach Netto na ul. Kolejowej w Nowym Tomyslu psie. Zgłoszenie zostało sprawdzone, a piesek odłowiony. Właściciel lub osoba chcąca zaadoptować psa proszone są o kontakt ze Stowarzyszeniem Łapa tel: 605 240 885 lub Strażą Miejską tel. 606 122 681.

Świętowali półwiecze wspólnego życia

24 września w sali ślubów Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50.lecia pożycia małżeńskiego małżeństw z gminy Nowy Tomyśl, które w tym roku obchodzą tą piękną wspólną rocznicę.

Przygoda z genealogią

Interesujesz się genealogią?
Chcesz poznać historię swojej rodziny?
Przyjdź do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu w czwartek 16 października o godz. 18.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO. Dowiedz się jak rozpocząć swoją przygodę z genealogią.

50. Śpiewnik Domowy

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na 50. Śpiewnik Domowy – 15 października o godz. 19.00.

Na wycieczce w Toruniu

Członkowie Stowarzyszenia „Rodzinka” wraz z Domownikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu zwiedzili Toruń i okolice. Wielkim marzeniem niepełnosprawnych uczestników wycieczki było poznanie miasta, które jak każde miejsce z bogatą historią - ma swoje tajemnice. Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu najciekawszych miejsc tego malowniczego miasta.

Budowlani w Wielobojach Atletycznych

Jeszcze nie opadły emocje związane z dużą imprezą organizowaną przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, czyli konsultacje kadr makroregionów, a już 19 września rozpoczęła się trzydniowa rywalizacja zawodników z całej Polski w Wielobojach Atletycznych na obiekcie Zawiszy Bydgoszcz.

Wspaniała wiadomość z chorwackiego Splitu dotarła do Nowego Tomyśla

W piątek 26. września w Splicie ukonstytuowała się Konfederacja Unii Europejskiej Podnoszenia Ciężarów (EUWC). W nowej strukturze podnoszenia ciężarów znalazły się wszystkie państwa należące do Unii Europejskiej. Pierwszym prezydentem został Szwed Benny Johansson. Dla nas jednak ważną wiadomością jest to, że członkiem zarządu został prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów - Szymon Kołecki.

Turcja Wschodnia – między Araratem a Eufratem

W czwartek, 25 września Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainaugurowała kolejny sezon spotkań w Klubie Miłośników Podróży Przez kontynenty. Gośćmi byli doskonale znani klubowiczom Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, prowadzący Agencję Podróżniczą Terra Incognita. Tym razem opowiedzieli o kolorytach Turcji Wschodniej, dalekiej od masowej turystyki.

O tamten brzeg

We wtorek, 7 października o godz. 18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprasza do Galerii na Piętrze na otwarcie wystawy prac plastycznych Marzeny Basińskiej.
Wernisaż odbędzie się w ramach cyklu: biblio-wyszukiwarka.talentow.pl
Marzena Basińska – ur. w 1972r. W Międzyrzeczu, mieszka na wsi w pobliskim Zakrzewku. Lubi poezję, malarstwo i rysunek. Do odkrycia swoich pasji dotarła, jak mówi, „krętą drogą”.