Powołano Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner zarządzeniem nr 116/2016 z dnia 22 czerwca 2016 roku powołał Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu na kadencję 2016 - 2019.
Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu powołana została na trzy lata. Skład osobowy Rady stanowią przedstawiciele Rady Miejskiej, przedstawiciele Burmistrza oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Obecna Rada liczy 13 osób.

Laureaci konkursu plastycznego Moja miejscowość przyszłości

Przedstawiamy listę laureatów oraz prace plastyczne nagrodzone w konkursie pt. Moja miejscowość przyszłości.

Wszystkie prace można zobaczyć pod linkiem: https://www.facebook.com/gmina.nowytomysl/media_set?set=a.18543423347936...

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Wyniki turnieju z okazji 90. lecia Polskiego Związku Szachowego

Turnie rozegrany na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika
 
turniej open 27 graczy
 
klasyfikacja :
1. Jacek Tomczak - 7 pkt - arcymistrz - Srem
2. Marcin Szeląg - 5,5 - mistrz międzynarodowy - poznań
3. Robert Gożdziewicz - 5 - Zbaszyń
 
do lat 12 :
1. Mikołaj Stachecki - 4 pkt - Zbąszyń
2. Łaźniewski Tadeusz - 3,5 - Poznań
3. Łaźniewski Marcin - 3,5-Poznań
 
turniej do 10 lat - 18 zawodników
 

28. Turniej Wsi

19 czerwca br., sześć wsi z terenu gminy Nowy Tomyśl spotkało się, by wziąć udział w 28. Turnieju Wsi, organizowanym przez Nowotomyski Ośrodek Kultury. Gospodarzem tegorocznej odsłony był Bukowiec, a swój udział zgłosiły następujące wioski: Boruja Kościelna, Cicha Góra, Róża, Sękowo oraz Szarki. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Małym Konkursem Kulinarnym „Wiejskie Smaki”, który z założenia ma charakter indywidualny. Tym razem wybieraliśmy najlepszy chleb.

Gminny Finał Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2016

16 czerwca 2016 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wręczył nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Nowy Tomyśl, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
 

Wędkarska przyjaźń

W sobotę 18 czerwca 2016 r. na stawach hodowlanych w Kuźnicy Zbąskiej odbyły się międzynarodowe zawody wędkarskie pomiędzy drużynami z Nowego Tomyśla i Biesenthal z Niemiec - miasta partnerskiego Nowego Tomyśla.

Kapela Zza Winkla w Mam Talent!

W dniu 21 czerwca 2016 roku w Operze Wrocławskiej odbyły się nagrania do kolejnej edycji programu telewizyjnego Mam Talent! Jest nam miło poinformować, że wśród uczestników castingu znalazła się Kapela Zza Winkla. Wsparcie i doping naszym reprezentantom zapewniła nowotomyska delegacja na czele z burmistrzem Włodzimierzem Hibnerem.

Powitaliśmy lato z Feliksem

W dniach od 17 do 19 czerwca 2016 roku w Parku im. Feliksa Szołdrskiego odbywał się festyn pn. Piknik z Feliksem i powitanie lata. Po raz pierwszy w Nowym Tomyślu miała miejsce tak duża i na taką skalę inauguracja sezonu wakacyjnego. Jak podkreślił burmistrz Włodzimierz Hibner „Cieszy mnie bardzo entuzjastyczne przyjęcie tej imprezy przez mieszkańców Nowego Tomyśla, którzy całymi rodzinami bawili się w naszym parku. Być może w kolejnych latach powitanie lata w takiej formie wpisze się w coroczny kalendarz nowotomyskich imprez”.

PWiK zaprasza na dzień otwarty

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu Spółka z o.o. zaprasza w dniu 25 czerwca 2016 r. w godzinach od 11:00 do 16:00 na „Dzień Otwarty” Stacji Uzdatniania Wody w Nowym Tomyślu przy ul. Śniadeckich.
Informacja – w załączeniu.