I N F O R M A C J A BURMISTRZA NOWEGO TOMYŚLA o zmianie godzin pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu

I N F O R M A C J A BURMISTRZA NOWEGO TOMYŚLA
o zmianie godzin pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu
 
 Informuję, że z dniem 2 marca 2015 roku zmieniam godziny pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, ustalając je w następujący sposób :
 

II spotkanie - przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu w środowiskach lokalnych

Związek Organizacji Sieć Współpracy „Barka” zaprasza na II spotkanie, którego celem jest kształtowanie idei partnerstw lokalnych jako narzędzia do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w środowiskach lokalnych. Spotkanie odbędzie się 6 marca br. o godz. 13.00 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury (sala nr 105), ul. Tysiąclecia 3.

Myślenie projektowe – zaproszenie do udziału w szkoleniu

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania projektów? Jak poprawnie przygotować wszystkie elementy projektu? Jeśli chcecie Państwo poznać odpowiedź na te pytania - serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Myślenie projektowe” 10 marca w sali narad Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu (Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 33).

OGŁOSZENIE - REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
Z TERENU MIASTA I GMINY NOWY TOMYŚL  NA ROK SZKOLNY 2015/2016 ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W DNIACH 23 LUTEGO 2015 r. - 13 MARCA 2015 r.

DOKUMENTY POTRZEBNE DO REKRUTACJI BĘDĄ DOSTĘPNE OD DNIA 23 LUTEGO BR. NA STRONACH INTERNETOWYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH GMINY NOWY TOMYŚL, A W FORMIE PAPIEROWEJ BEZPOŚREDNIO W PLACÓWKACH.
 

Zostaw 1% w gminie Nowy Tomyśl

Do końca kwietnia br. rozliczamy się z podatku za 2014 rok. Przedstawiamy bazę organizacji działających na terenie i na rzecz naszej gminy, na które można przekazać 1% podatku:

Pomoc dla Miłosza Andrzejewskiego. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” KRS 0000037904. Konieczne jest wpisanie w rubryce: „Informacje uzupełniające, cel szczegółowy 1%" 25649 Andrzejewski Miłosz.
 

Malarstwo Natalii Czarcińskiej

W piątek, 27 lutego w Galerii na Piętrze nowotomyskiej biblioteki odbyło się otwarcie niezwykle subtelnej, minimalistycznej w formie wystawy prac Natalii Czarcińskiej - młodej malarki, absolwentki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu oraz Wydziału Malarstwa Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych (Vilniaus Dailes Akademija).
Więcej: http://www.bibliotekant.pl/eduactivity.php?id=760&page=1

Infolinia Contact Center w Gminnym Ośrodku Informacji

Od 2 marca 2015 roku Gminny Ośrodek Informacji zostanie włączony do projektu Contact Center realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Działanie usługi Contact Center (infolinii turystycznej) opiera się o centralę zlokalizowaną w siedzibie POT w Warszawie oraz punkty informacji turystycznej zlokalizowane w poszczególnych regionach. Infolinia turystyczna zapewnia pomoc turystom polskim i zagranicznym. Konsultanci infolinii POT udzielają informacji o zabytkach i atrakcjach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz bazie noclegowej i gastronomicznej.
 

Rozbudowa małej infrastruktury przy szlakach turystycznych w gminie Nowy Tomyśl

Na terenie 18. nowotomyskich sołectw zostały przeprowadzone prace montażowe w ramach realizacji projektu pt. „Rozbudowa małej infrastruktury przy szlakach turystycznych w gminie Nowy Tomyśl”. Celem projektu jest podniesienie standardu infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, na gminnych obszarach wiejskich, przy szlakach turystycznych. Każda lokalizacja ujęta w projekcie otrzymała: tablicę informacyjną z opisem miejscowości oraz planem wsi, stojak na rowery, kosz na śmieci, drewniane elementy sportowo-rekreacyjne.

Nowe tablice na trasie Nowotomyskiego szlaku turystyczno-historycznego

W grudniu 2014 roku Nowotomyski szlak turystyczno-historyczny wzbogacił się o trzy nowe tablice. Są to następujące lokalizacje:

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na eliminacje powiatowe do 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – 27 marca o godz. 11.00.