KOMUNIKAT BURMISTRZA NOWEGO TOMYŚLA - PROJEKT BUDŻETU NA 2015 ROK

Nowy Tomyśl, dnia 28.08.2014 r.
Burmistrz Nowego Tomyśla podaje do wiadomości, że przystępuje z dniem 1 września 2014 r. do opracowania projektu budżetu gminy na 2015 r. W związku z tym radni, sołtysi, komitety społeczne, mieszkańcy gminy oraz organizacje pozarządowe mogą składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu wnioski do projektu budżetu gminy na rok 2015 r. w terminie do 15 września br. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Bezpłatne seminaria z zakresu prewencji wypadkowej dla pracodawców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Poznaniu oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu zapraszają na bezpłatne jednodniowe seminaria w tematyce zapobiegania zdarzeniom wypadkowym w miejscu pracy. W trakcie spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ryzyka zawodowego.

II termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego w cenie oleju napędowego

Burmistrz Nowego Tomyśla informuje, że producenci rolni, będący w posiadaniu lub współposiadaniu gruntów ornych położonych na terenie gminy Nowy Tomyśl, winni składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej na rok 2014 - II termin od 1 sierpnia 2014 r. do 31 sierpnia 2014 r. wraz z fakturami VAT /lub ich kopiami/ stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r.

Głosuj na Nowy Tomyśl w konkursie „Gmina Przyjazna Turystom”

Serdecznie zachęcamy do głosowania na Nowy Tomyśl w konkursie „Gmina Przyjazna Turystom”, który został zorganizowany przez przez dwutygodnik „Wspólnota”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, spółką 3Step oraz fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych.

W konkursie udział bierze 15 gmin, które walczą o certyfikat „Gmina Przyjazna Turystom” oraz nagrodę główną: turystyczną aplikację mobilną.
 
Link do głosowania znajduje się poniżej:

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU W NOWOTOMYSKIM OŚRODKU KULTURY

19 września o godz. 17:30 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury wystąpi KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU.
Bilety do nabycia w sekretariacie Nok-u.

IV PRZYSTANEK: BIBLIOTEKA! coraz bliżej…

Bibliotekarze i Biblioentuzjaści zapraszają na wyjątkową imprezę plenerową - PRZYSTANEK: BIBLIOTEKA!
13 września 2014 roku, od godz. 15.00, przy MiPBP w Nowym Tomyślu, ul. Witosa 8
W Wielodziedzinowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności na pasjonatów muzyki, filmu, historii, sztuki, podróży, literatury, fotografii, zdrowia i sportu czekają gry zabawy i konkursy z cennymi nagrodami! Do wygrania - rower, tablety, sprzęt komputerowy, aparat cyfrowy, kolacje w nowotomyskich lokalach i wiele innych.

POŻEGNANIE WAKACJI POD GRABEM

Już 29 sierpnia o 20:00 Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na POŻEGNANIE LATA POD GRABEM.
Szczegóły na plakacie.

Bezpieczna droga do szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego tuż, tuż więc Strażnicy Miejscy wraz z Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KPP Nowy Tomyśl przeprowadzili lustrację terenów przy szkołach. Celem lustracji było sprawdzenie stanu infrastruktury drogowej przy szkołach, zabezpieczającej bezpieczne dotarcie do szkół naszych pociech. Ewentualne uwagi zostaną przekazane zarządcom dróg.

KOMUNIKAT !!! BEZPIECZEŃSTWO DZIECI !!!

Szanowni Rodzice.
Dnia 01 września rozpoczyna się rok szkolny 2014/2015. Oznacza to bardzo wzmożony ruch na drogach. Dodatkowo dni będą coraz krótsze, pojawią się mgły, zmrok będzie zapadał coraz szybciej.
Proszę więc, w trosce o zdrowie i życie swoich pociech, wyposażyć ich odzież w elementy odblaskowe. Oznacza to wydatek kilku złotych, a zyskamy na bezpieczeństwie dzieci, które bardzo trudno wymierzyć w złotówkach.
 
Dyrektor OOiS
Zdzisław Szymczak

KOMUNIKAT do Mieszkańców Nowego Tomyśla !!!

Zawiadamiamy, że w dniu 30 sierpnia br. (sobota), kolejny raz ulicami naszego miasta przemieszczać się będzie 1000- osobowa grupa biegaczy biorących udział w biegu o nazwie "Chyża 10".
Trasa biegu: Start godzina 14.00- ul. Tysiąclecia, dalej pl. Niepodległości, ul. Długa, ul. Kościuszki, Stary Tomyśl, Glinno, ul. Komunalna, ul. Ślósarskiego, ul. 3-go Stycznia, ul. Zbąszyńska, pl. Niepodległości, ul. Tysiąclecia- meta biegu. Ulica Tysiąclecia od pl. Niepodległości do ronda Kopernika (przy liceum) będzie wyłączona z ruchu od godz. 13.15 do 16.30.