Rozmawiano o półkoloniach w Zbąszyniu

W Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu 20 maja Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński spotkał się z Burmistrzem Nowego Tomyśla Włodzimierzem Hibnerem. Włodarze obu sąsiadujących gmin rozmawiali o możliwości zorganizowania półkolonii dla dzieci z gminy Nowy Tomyśl nad zbąszyńskim jeziorem.

OGŁOSZENIE O KONKURSACH NA DYREKTORÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Burmistrz Nowego Tomyśla ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów szkół podstawowych.
Więcej informacji oraz treść ogłoszeń znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej - KLIKNIJ TUTAJ

Plac zabaw NIVEA - zagłosuj na Nowy Tomyśl

Gmina Nowy Tomyśl zgłosiła swój udział w konkursie „Podwórko NIVEA” Rodzinne Miejsce Zabaw, dzięki któremu 40 miejscowości z terenu całej Polski otrzyma nowe place zabaw.

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Nowotomyski Ośrodek Kultury zapraszają na festyn z okazji
DNIA DZIECKA, 31 maja 2015 r. od godz. 15:00,
który odbędzie się na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu.

Zaproszenie do udziału w badaniach profilaktycznych

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, na podstawie porozumień zawartych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, przeprowadzi akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców gminy Nowy Tomyśl od 50. roku życia.
Badania będą dotyczyć:
Profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego (rak jelita grubego) oraz Profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo – płciowego mężczyzn (prostata).

Groza nie czytać!

W sobotę 30 maja, w godz. 18.30 - 23.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprasza na niezwykle tajemniczą Noc w bibliotece pod hasłem: "Groza nie czytać!" W programie wiele atrakcji dla młodszych, jak i dla starszych. Przyjdź i odkrywaj z nami biblioteczne tajemnice. Szczegóły na plakacie.

Tydzień bibliotek w nowotomyskiej bibliotece

Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu włączyła się w organizację zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Tygodnia Bibliotek. Przygotowanemu na okres od 8 do 15 maja programowi promocji czytelnictwa, biblioteki i jej różnorodnych usług i bibliotek przyświecało w tym roku hasło: Wybieram bibliotekę …

O tej sztuce

W holu Nowotomyskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę pt. „O tej sztuce”. Wystawa prezentuje prace pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Przedszkolaki na scenie

„Mój przyjaciel z przedszkola”, „Co powie tata”, „Wiosna”, „ Wróbelek Marcelek” to tylko kilka piosenek, które wykonali uczestnicy Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Tradycyjnie, jak co roku w maju Nowotomyski Ośrodek Kultury zorganizował eliminacje gminne do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

20. Big Band Festiwal

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na 20. Big Band Festiwal. To największe nowotomyskie muzyczne wydarzenie odbędzie się 12 czerwca o godz. 18.00. Gwiazdą wieczoru będzie Przemek Reminiak Quartet & Krzesimir Dębski.