Zmiana godzin pracy USC w dniu 28.11.2014

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Tomyślu
informuje, iż w dniu 28 listopada 2014 r. (piątek)
biuro urzędu czynne będzie
w godzinach od 7.00 do 11.00.
W przypadku rejestracji zgonu biuro urzędu
czynne będzie 29 listopada 2014 r. (sobota)
w godzinach od 12.00 do 13.00.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na 2015 rok

Burmistrz Nowego Tomyśla ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2015 roku - w formie wspierania - zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 tej Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Oferty można składać do dnia 30 grudnia 2014 roku. Szczegóły konkursu ofert zamieszczone zostały w Ogłoszeniu otwartego konkursu ofert (w załączeniu).

DKK w grudniu

We wtorek, 2 grudnia o godz. 18.00 podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w nowotomyskiej bibliotece omawiane będą: Odette i inne historie miłosne Érica-Emmanuela Schmitta i Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym Jennie Dielemans.

KOMUNIKAT !!!

W parku Kultury i Wypoczynku na terenie SKATEPARKU zamontowana została nowa MINIRAMPA. Z powodów technologicznych (grozi utratą gwarancji) proszę z niej nie korzystać do dnia 03 grudnia 2014r.
Dyrektor OOiS
Zdzisław Szymczak

Andrzejki seniorów

W sobotni wieczór 22 listopada w Gospodzie "U Bronki" grupa 70 emerytów i rencistów z koła przy Zarządzie Rejonowym PZERiI w Nowym Tomyślu oraz zaproszeni goście z koła emerytów z Miedzichowa, uczestniczyła w zabawie andrzejkowej. Do tańca przygrywał zespół muzyczny "Forte" z Bukowca .Były tańce oraz śpiewy piosenek biesiadnych, a smaczne jedzenie i wyśmienite towarzystwo pozwoliło w miłej atmosferze spędzić sobotni wieczór.

Materiał - Koło przy Zarządzie Rejonowym PZERiI w Nowym Tomyślu

III Nowotomyska Konferencja Naukowa

Konferencja podsumowująca badania nad osadnictwem olęderskim przeprowadzone w tym Roku w Nowej Róży odbędzie się 1 grudnia (poniedziałek) o godz. 10.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Konferencja połączona będzie z wystawą prac pedagogów i studentów z kierunków projektowych uczelni artystycznych. Serdecznie zapraszamy.
 

Działali dla dobra wspólnego

Zrealizowany został kolejny, ostatni już projekt w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Londyn – nieznanym szlakiem

We wtorek, 18 listopada gościem Klubu Miłośników Podróży Przez kontynenty był dobrze znany naszym klubowiczom Andrzej Pasławski. Zakochany w bałkańskich klimatach, tym razem pokazał Londyn – nieznanym szlakiem. Nie była to zwykła podróż krajoznawcza, lecz cywilizacyjna, pokazująca wielokulturowość i wielobarwność tego miasta.
Więcej: http://www.bibliotekant.pl/eduactivity.php?id=736&page=1

Regulamin Tenisa Stołowego

Ośrodek Oświaty i Sportu w Nowym Tomyślu zaprasza do stołów tenisowych. Regulamin w załączniku.

Adwent poetów

W środę, 3. grudnia o godz. 18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza na wieczór 6 Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich, pod hasłem: Adwent poetów z udziałem nowotomyskich twórców: Katarzyny Mrozik-Stefańskiej, Anny Nowaczyk, Doroty Nowak, Kingi Weroniki de Walla, Wiesławy Ptaszyk i Mariana Ziom Ziomkowskiego.