Wystawa „Pastele” Joanny Stefańskiej

W dniu 27 lipca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się wystawa pt. Pastele autorstwa pani Joanny Stefańskiej. Ekspozycja została zaprezentowana w ramach cyklu „Sztuka do Was puka”.
 

Półkolonie w Zbąszyniu

22 lipca nad jeziorem w Zbąszyniu rozpoczął się pierwszy turnus półkolonii letnich przebiegających pod hasłem „Wakacje nad jeziorem”. W inauguracji tego wydarzenia wziął udział Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner.

Rewitalizacja Parku Kultury i Wypoczynku – spotkanie koncepcyjne

W dniu 23 lipca br. w holu Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowane zostały koncepcje dotyczące rewitalizacji nowotomyskiego Parku Kultury i Wypoczynku. Autorami prac są studenci i dyplomanci z Pracowni Projektowania Struktur Krajobrazu Regionalnego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Badania naukowe na terenie wsi Cicha Góra

W dniu 20 lipca br. we wsi Cicha Góra rozpoczęły się warsztaty inwentaryzacyjno - badawcze zorganizowane przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Akademię Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Uczestnikami warsztatów są studenci i pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytet Zielonogórski.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej

W załączeniu przedstawiamy Państwu rozkład jazdy komunikacji miejskiej na okres wakacji, od 02.07.2015 r. do 31.08.2015.

Konkurs "Zabierz Flagę na wakacje - II edycja"

Serdecznie zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie „Zabierz Flagę na wakacje – II edycja”

Dla autorów najciekawszych prac czekają wartościowe nagrody.

 

Wakacyjne grillowanie przy wielkim ekranie

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na Wakacyjne Grillowanie przy Wielkim Ekranie – 31 lipca, star o godz. 19.00.
 

Ogród w Nowym Tomyślu najpiękniejszy

 
Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców, działając na podstawie § 140 ust. 1 statutu PZD i uchwały nr 99/2015, w dniu 15 lipca 2015 r. podjęło uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia konkursu krajowego „Rodziny Ogród Działkowy Roku 2015”.
Pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Rodzinnego Ogrodu Działkowego Roku 2015 zajął ROD im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu.
Więcej informacji na stronach:
http://nowytomysl.nowinylokalne.pl/rod-im-karola-swierczewskiego-ogrodem...

Pozyskiwanie funduszy unijnych dla przedsiębiorców na szkolenia

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu zaprasza wszystkich przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pt. „Środa z funduszami dla przedsiębiorstw na szkolenia”. Odbędzie się ono w dniu 5 sierpnia 2015 r. (środa), w godzinach 10.00-13.30

Sztuka do Was puka

27 lipca o godz. 18.00 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy z cyklu „Sztuka do Was puka”. Na wystawie prezentowane będą prace Joanny Stefańskiej.