II termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego w cenie oleju napędowego

Burmistrz Nowego Tomyśla informuje, że producenci rolni, będący w posiadaniu lub współposiadaniu gruntów ornych położonych na terenie gminy Nowy Tomyśl, winni składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej na rok 2014 - II termin od 1 sierpnia 2014 r. do 31 sierpnia 2014 r. wraz z fakturami VAT /lub ich kopiami/ stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r.

Głosuj na Nowy Tomyśl w konkursie „Gmina Przyjazna Turystom”

Serdecznie zachęcamy do głosowania na Nowy Tomyśl w konkursie „Gmina Przyjazna Turystom”, który został zorganizowany przez przez dwutygodnik „Wspólnota”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, spółką 3Step oraz fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych.

W konkursie udział bierze 15 gmin, które walczą o certyfikat „Gmina Przyjazna Turystom” oraz nagrodę główną: turystyczną aplikację mobilną.
 
Link do głosowania znajduje się poniżej:

Hey Ho! Rockowy Trzciel

W sobotę, 26 lipca cały Trzciel tętnił rockowym życiem. Już po raz drugi szefowie „Baru Ramona” - Dorota, Darek i Maciej Wojciechowscy charytatywnie, z własnej pasji zorganizowali dużą imprezę z udziałem punkowych kapel. W tym roku koncerty odbywały się w urokliwym miejscu nad jeziorem. Wiele osób pojawiło się pod sceną, aby wysłuchać takich zespołów jak: Ruiny, Acapulco, Zero Gain, Persona Non Grata, Cisza, Puste Kieszenie, The Cashed i Antytalent.

Lato w Klubie

Klub Osiedlowy Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na „Lato w Klubie”. Oferta na sierpień – w załączeniu.

Sierpniowa oferta wakacyjna w NOK-u

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne – sierpniowa oferta w załączeniu.
 

I Święto Zupy

Stowarzyszenie Miłośników Wsi „Pokochaj Wieś” zaprasza na I Święto Zupy – 16 sierpnia o godz. 14.00 przy świetlicy wiejskiej w Borui Nowej.
 

Wakacyjne grillowanie przy wielkim ekranie

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na „Wakacyjne grillowanie przy wielkim ekranie” - 8 sierpnia w Parku Kultury i Wypoczynku. Start o godz. 21.00.
 

Program Jarmarku Chmielo -Wikliniarskiego 22-24.08.2014 r.

Przedstawiamy w załączniku program Jarmarku Chmielo -Wikliniarskiego 22-24.08.2014 r.

Z sąsiedzką wizytą

Grupa seniorów z Nowego Tomyśla zwiedzała 23 lipca najpiękniejsze zakątki gminy Opalenica. Informacja i zdjęcia na stronie: http://www.opalenica.pl/pl/pages/105/3188/
 

Wędrowny Teatr Bajek

Akademia Wyobraźni 1 sierpnia zaprasza na Wędrowny Teatr Bajek. O godz. 16.00 – warsztaty, o godz. 17.00 – spektakl.