Przygoda z genealogią

Interesujesz się genealogią?
Chcesz poznać historię swojej rodziny?
Przyjdź do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu w czwartek 16 października o godz. 18.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO. Dowiedz się jak rozpocząć swoją przygodę z genealogią.

50. Śpiewnik Domowy

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na 50. Śpiewnik Domowy – 15 października o godz. 19.00.

Na wycieczce w Toruniu

Członkowie Stowarzyszenia „Rodzinka” wraz z Domownikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu zwiedzili Toruń i okolice. Wielkim marzeniem niepełnosprawnych uczestników wycieczki było poznanie miasta, które jak każde miejsce z bogatą historią - ma swoje tajemnice. Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu najciekawszych miejsc tego malowniczego miasta.

Budowlani w Wielobojach Atletycznych

Jeszcze nie opadły emocje związane z dużą imprezą organizowaną przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, czyli konsultacje kadr makroregionów, a już 19 września rozpoczęła się trzydniowa rywalizacja zawodników z całej Polski w Wielobojach Atletycznych na obiekcie Zawiszy Bydgoszcz.

Wspaniała wiadomość z chorwackiego Splitu dotarła do Nowego Tomyśla

W piątek 26. września w Splicie ukonstytuowała się Konfederacja Unii Europejskiej Podnoszenia Ciężarów (EUWC). W nowej strukturze podnoszenia ciężarów znalazły się wszystkie państwa należące do Unii Europejskiej. Pierwszym prezydentem został Szwed Benny Johansson. Dla nas jednak ważną wiadomością jest to, że członkiem zarządu został prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów - Szymon Kołecki.

Turcja Wschodnia – między Araratem a Eufratem

W czwartek, 25 września Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainaugurowała kolejny sezon spotkań w Klubie Miłośników Podróży Przez kontynenty. Gośćmi byli doskonale znani klubowiczom Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, prowadzący Agencję Podróżniczą Terra Incognita. Tym razem opowiedzieli o kolorytach Turcji Wschodniej, dalekiej od masowej turystyki.

O tamten brzeg

We wtorek, 7 października o godz. 18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprasza do Galerii na Piętrze na otwarcie wystawy prac plastycznych Marzeny Basińskiej.
Wernisaż odbędzie się w ramach cyklu: biblio-wyszukiwarka.talentow.pl
Marzena Basińska – ur. w 1972r. W Międzyrzeczu, mieszka na wsi w pobliskim Zakrzewku. Lubi poezję, malarstwo i rysunek. Do odkrycia swoich pasji dotarła, jak mówi, „krętą drogą”.

NR 30 PRZEGLĄDU NOWOTOMYSKIEGO

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru „Przeglądu Nowotomyskiego”

SPIS TREŚCI:
ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI
Damian Rożek – Pawłowski, Witaliana i Wiktoria - dwie siostry, wspólny cel.
Tomasz Siwiński, Zygmunt Fabrowski – nieznana postać w dziejach Nowego Tomyśla

Międzynarodowa współpraca seniorów

Kilkudziesięcioosobowa grupa seniorów z Klubu Seniora „Srebrny Włos”, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Bukowcu udała się 17 września z wizytą do gminy Biesenthal-Barnim w Niemczech.

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

We wtorek, 23 września spore grono osób ceniących pióro wyjątkowej, niepokornej pisarki Sylwii Chutnik przybyło do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu na otwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Sylwia Chutnik jest laureatką Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, autorką książek: "Mama ma zawsze rację", "Warszawa kobiet", "W krainie czarów", "Cwaniary", "Dzidzia", "Kieszonkowy atlas kobiet".