Uchodźcy w gminie Nowy Tomyśl - fakty i mity

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej nierzetelnych i nieprawdziwych informacji dotyczących możliwości przyjęcia uchodźców na terenie naszej gminy, a także faktem publikowania komentarzy mogących wywoływać niepotrzebne emocje lub dyskredytować działalność burmistrza Nowego Tomyśla, poniżej (w załączniku) zamieszczona została kompletna dokumentacja w tej sprawie.

"NIE" dla palenia śmieci w piecach domowych

"Kochasz dzieci nie pal śmieci", "Piec to nie kubeł na śmieci", takie i inne hasła można zobaczyć na ulotkach nagłaśniających problem pozbywania się , w sposób nielegalny, odpadów.

OGŁOSZENIE O ROZPOCZĘCIU KONSULTACJI

Burmistrz Nowego Tomyśla na podstawie uchwały Nr LVI/477/2010 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 20 sierpnia 2010 r. w sprawie uchwalenia sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego ogłasza rozpoczęcie konsultacji, których przedmiotem jest wprowadzenie nowego trybu powoływania członków  oraz organizacji i trybu działania  Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu.

Informacja o przyznanym dofinansowaniu rozwoju sportu w 2016

W załączeniu przedstawiamy Zarządzenie Nr 10/2016 Burmistrza Nowego Tomyśla z dnia 2 lutego 2016 roku w sprawie przyznania dofinansowania rozwoju sportu przez Gminę Nowy Tomyśl w roku 2016. Informacja o przyznanym dofinansowaniu rozwoju sportu w roku 2016 stanowi załącznik do zarządzenia.

Spotkanie z sołtysami w sprawie świetlic wiejskich

W dniu 11 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie burmistrza z sołtysami z gminy Nowy Tomyśl. Przedmiotem dyskusji było wspólne wypracowanie nowych regulacji określających zasady korzystania ze świetlic wiejskich.

Zabłąkany pies

W Nowym Tomyslu w rejonie ulic Komunalnej i Ślósarskiego błąka się maly piesek, który prawdopodobnie uciekł opiekunowi. Właściciela psa prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Nowym Tomyślu tel. 61 44 26 655 lub 606 122 681.

Z Bum Bum Rurkami za pan brat

Dnia 21-22 stycznia w „Bajkowym Zaciszu” 27 osobowa grupa nauczycielek brała udział w warsztatach „Rurowy dżem”. Pod okiem Magdaleny Iwanowskiej z Stowarzyszenia Klanzy w Poznaniu uczestniczki poznały podstawowe zasady gry na Bum Bum Rurkach- kolorowych, muzycznych tubach wykonanych z bezpiecznego i wytrzymałego tworzywa. Celem szkolenia było także poznanie sposobów wykorzystania tej niebanalnej, innowacyjnej zabawki do pracy z dziecmi nie tylko w obszarze muzycznym.

Nowe stojaki rowerowe dla Nowego Tomyśla

Już niedługo startuje nowy sezon rowerowy! Rowerzyści z Nowego Tomyśla zadbali o to, żeby mieć gdzie parkować swoje dwa kółka. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w kampanię społeczną Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”, w Nowym Tomyślu pojawiło się 10 nowych stojaków rowerowych. Nowe parkingi dla rowerzystów stanęły 10 lutego przed gmachem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

Zapomniane Męczeństwo

„Swoim filmem chcę się upomnieć o sprawiedliwość. Arcybiskup Baraniak nie ma nawet statusu pokrzywdzonego. Jego żyjącym oprawcom nie zdołano postawić żadnych zarzutów. Nie można nawet ujawnić ich nazwisk. Są pod pełną ochroną polskiego prawa. To szokująca niesprawiedliwość.” – Jolanta Hajdasz.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

Trwa kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu w gminie Nowy Tomyśl. Spotkania z młodzieżą szkolną prowadzą specjaliści z branży IT, członkowie Stowarzyszenie Paruzja z Nowego Tomyśla. Przez cały miesiąc spotykamy się z uczniami nowotomyskich szkół, prowadzimy dyskusje i pogadanki, do współpracy zaangażowały się także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lwówek.