Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

Nabór kandydatów do Nowotomyskiej Rady Sportu

Burmistrz Nowego Tomyśla zaprasza przedstawicieli organizacji i instytucji realizujących zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu z terenu Gminy Nowy Tomyśl do zgłaszania kandydatów do Nowotomyskiej Rady Sportu.
Ustawa o sporcie w art. 30 określa, że w jednostkach samorządu terytorialnego mogą działać rady sportu powołane przez właściwe organy wykonawcze spośród przedstawicieli organizacji i instytucji realizujących zadania w zakresie kultury fizycznej.

BURMISTRZ NOWEGO TOMYŚLA INFORMUJE O UTRUDNIENIACH

Od dnia 12 września br rozpoczną się remonty chodników na: ul. Łąkowej, ul. Zbąszyńskiej, ul. Szpitalnej a ul. Nowej (przy przedszkolu), ul. Kościuszki i ul. Janusa a ul. Wiatrakowej w Nowym Tomyślu.
W połowie września rozpoczną się również roboty budowlane związane z budową parkingu przy ul. Olchowej w Nowym Tomyślu.
BURMISTRZ NOWEGO TOMYŚLA WRAZ Z PRACOWNIKAMI URZĘDU MIEJSKIEGO PRZEPRASZASZAJĄ ZA UTRUDNIENIA W RUCHU PIESZYM I KOŁOWYM.

II część filmu o losach abp. Antoniego Baraniaka

„Żołnierz Niezłomny Kościoła” – II część filmu o losach abp. Antoniego Baraniaka już w najbliższą środę, 26 października, godz. 19.00 , w sali Jana Pawła II, parafia NMP NP. ul. Piłsudskiego 15, Nowy Tomyśl

Uroczyste obchody „Międzynarodowego Dnia Seniora”

W dniu 20 października 2016 r. w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury spotkali się seniorzy, by świętować Międzynarodowego Dzień Seniora, który poświęcony był zagadnieniu starzenia się. Stanowił też okazję do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób starszych, między innymi zapewnienia równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw, propagować starzenie się jako normalny proces, który nie musi wiązać się z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji.

„Projekt z ZUS” w gimnazjach

Szanowni Państwo,

w załączniku zamieszczamy informację o nowym „Projekcie z ZUS” skierowanym do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych.
 

Naszym nauczycielom...

Dnia 13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel, w czasie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Uczniowie docenili i podkreślili swą wdzięczność za codzienny trud pracy, wysiłek, i troskę o dobro wychowanków.

Krakowskie malarstwo w naszej bibliotece

W środę, 12 października w Galerii na Piętrze nowotomyskiej biblioteki odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Barbary Wroniszewskiej-Wójcik i Grzegorza Skawińskiego z Krakowa.
Nowotomyscy admiratorzy sztuki podziwiali zarówno urokliwe pejzaże, jak i obrazy o głębi symbolicznej. Każda zaprezentowana na wystawie praca ma swoje swoje życie, swoją historię, swoją opowieść i swoją indywidualność. Artyści pokazali w naszej bibliotece swoją bogatą twórczość, ale również swoją wrażliwość, odczucia, spojrzenie na świat.

Ostatnia kolejka COMLAND LIGA

Dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Obecna edycja nosiła nazwę COMLAND LIGA. Ostatnią kolejkę rozegraliśmy na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu.
Przy zapalonych jupiterach swoje zmagania rozpoczęły drużyny z Nowego Tomyśla, Jastrzębska Starego oraz Wytomyśla.
Po trzygodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy całej ligi. A oto kolejność COMLAND LIGA:

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Nowy Tomyśl

Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Paweł Mordal w Dniu Edukacji Narodowej spotkał się w Urzędzie Miejskim z wyróżnionymi nauczycielami i dyrektorami gminnych placówek oświatowych.

Nagrody Gminy przyznano: