Sukces zawodnika "Budowlanych"

Martin Stasik, reprezentujący klub LKS "Budowlani" w Nowym Tomyślu, zdobył brązowy medal na odbywających się w Szwecji Mistrzostw Europy do lat 15.

Nowotomyski Dzień Działkowca

W sobotnie popołudnie 1 sierpnia br. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Działkowca.
Okazja do świętowania była wyjątkowa, ponieważ nowotomyski ROD zdobył tytuł „Najlepszego Rodzinnego Ogródka Działkowego Roku 2015” w konkursie organizowanym przez Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców.
 

Nowy aparat RTG w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu

29 lipca 2015 roku w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu oficjalnie został oddany do użytku nowoczesny aparatu rentgenowskiego CARESTREAM DRX Evolution*. W spotkaniu uczestniczyli: dyrekcja oraz personel medyczny szpitala, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, przedstawiciel producenta oraz ks. Tomasz Sobolewski, który dokonał poświęcenia sprzętu.

ZAWODY STRZELECKIE

W dniu 28 lipca 2015 roku, Burmistrz Włodzimierz Hibner wraz ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy biorą udział w badaniach naukowych na terenie wsi Cicha Góra (http://nowytomysl.pl/wiadomosci/wydarzenia/badania-naukowe-na-terenie-wsi-cicha-gora), spotkali się na strzelnicy pneumatycznej Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyślu.

Wystawa „Pastele” Joanny Stefańskiej

W dniu 27 lipca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się wystawa pt. Pastele autorstwa pani Joanny Stefańskiej. Ekspozycja została zaprezentowana w ramach cyklu „Sztuka do Was puka”.
 

Półkolonie w Zbąszyniu

22 lipca nad jeziorem w Zbąszyniu rozpoczął się pierwszy turnus półkolonii letnich przebiegających pod hasłem „Wakacje nad jeziorem”. W inauguracji tego wydarzenia wziął udział Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner.

Rewitalizacja Parku Kultury i Wypoczynku – spotkanie koncepcyjne

W dniu 23 lipca br. w holu Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowane zostały koncepcje dotyczące rewitalizacji nowotomyskiego Parku Kultury i Wypoczynku. Autorami prac są studenci i dyplomanci z Pracowni Projektowania Struktur Krajobrazu Regionalnego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej

W załączeniu przedstawiamy Państwu rozkład jazdy komunikacji miejskiej na okres wakacji, od 02.07.2015 r. do 31.08.2015.

Konkurs "Zabierz Flagę na wakacje - II edycja"

Serdecznie zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie „Zabierz Flagę na wakacje – II edycja”

Dla autorów najciekawszych prac czekają wartościowe nagrody.

 

Piknik integracyjny nowotomyskich diabetyków

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Nowym Tomyślu zorganizowało piknik integracyjny dla swoich członków, który odbył się w dniu 1 sierpnia w wigwamie w Paproci.
W części oficjalnej nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich zebranych oraz krótkie omówienie najważniejszych spraw związanych z działalnością Stowarzyszenia. Dalej spotkanie miało już mniej formalny charakter, uczestnicy zasiedli do poczęstunku oraz do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń na temat choroby.