ZMIANA GODZIN PRACY URZĘDU STANU CYWILNEGO OD 1 CZERWCA 2015

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Tomyślu informuje, iż od dnia 01 czerwca 2015 roku biuro urzędu czynne będzie w czwartki w godzinach od 7.30 do 11.00. W przypadku rejestracji zgonu biuro urzędu czynne będzie do godziny 15.30.
Godziny pracy Urzędu Stanu Cywilnego

  • poniedziałek - 7.30 - 17:00
  • wtorek - środa - 7.30 - 15.30
  • czwartek - 7.30 - 11:00 (W przypadku rejestracji zgonu do 15.30)
  • piątek od 7.30 - 15.30

 

Półkolonie letnie w Zbąszyniu

Burmistrz Nowego Tomyśla i Burmistrz Zbąszynia zapraszają dzieci w wieku od 6 do 12 lat, z gminy Nowy Tomyśl, do udziału w półkoloniach letnich w Zbąszyniu. Szczegółowe informacje o półkoloniach pn. „Wakacje nad jeziorem” znajdują się na załączonym plakacie oraz określone są w regulaminie półkolonii.
W załączeniu:
- karta kwalifikacyjna,
- regulamin półkolonii,
- program zajęć,
- oświadczenie.
 

Rozmawiano o półkoloniach w Zbąszyniu

W Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu 20 maja Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński spotkał się z Burmistrzem Nowego Tomyśla Włodzimierzem Hibnerem. Włodarze obu sąsiadujących gmin rozmawiali o możliwości zorganizowania półkolonii dla dzieci z gminy Nowy Tomyśl nad zbąszyńskim jeziorem.

Plac zabaw NIVEA - zagłosuj na Nowy Tomyśl

Gmina Nowy Tomyśl zgłosiła swój udział w konkursie „Podwórko NIVEA” Rodzinne Miejsce Zabaw, dzięki któremu 40 miejscowości z terenu całej Polski otrzyma nowe place zabaw.

Grand Prix w szachach

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na III Turniej Szachowy – 29 maja o godz 16.00.

Egzotyka na końcu języka

We wtorek, 19 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprosiła na 72. spotkanie w Klubie Miłośników Podróży Przez kontynenty. Tym razem podczas pokazu zatytułowanego Egzotyka na końcu języka podróżniczka Agnieszka Siejka opowiedziała o egzotycznych smakach i przysmakach.

Szkolenie w ramach projektu „Rady Pożytku do STANDARDowego użytku”

Centrum PISOP i Urząd Miejski w Nowym Tomyślu zapraszają do udziału w dwudniowym szkoleniu w Nowym Tomyślu, w ramach projektu „Rady Pożytku do STANDARDowego użytku”. Szkolenie odbędzie się 12 czerwca (piątek) w godz. 16.00 – 20.00 oraz 13 czerwca (sobota) w godz. 9.00 – 15.00 w budynku Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu (os. Północ 25).

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Nowotomyski Ośrodek Kultury zapraszają na festyn z okazji
DNIA DZIECKA, 31 maja 2015 r. od godz. 15:00,
który odbędzie się na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu.

Zaproszenie do udziału w badaniach profilaktycznych

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, na podstawie porozumień zawartych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, przeprowadzi akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców gminy Nowy Tomyśl od 50. roku życia.
Badania będą dotyczyć:
Profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego (rak jelita grubego) oraz Profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo – płciowego mężczyzn (prostata).

W trosce o zapewnienie dobrych warunków nauki

We wtorek, 19 maja Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i Zastępca Burmistrza Paweł Mordal spotkali się w gabinecie Starosty Nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego w związku z pojawieniem się potencjalnego problemu dwuzmianowości w szkołach podstawowych na terenie Nowego Tomyśla.