.

Jarmark Chmielo - Wikliniarski 2016

Relacja z Jarmarku Chmielo - Wikliniarskiego 2016 w Nowym Tomyślu

Nabór wolontariuszy do Szlachetnej Paczki!

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tego projektu. W gminie Nowy Tomyśl również można zostać wolontariuszem. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę www.superw.pl
Więcej informacji – w załączeniu.

BURMISTRZ NOWEGO TOMYŚLA INFORMUJE O UTRUDNIENIACH

Od dnia 12 września br rozpoczną się remonty chodników na: ul. Łąkowej, ul. Zbąszyńskiej, ul. Szpitalnej a ul. Nowej (przy przedszkolu), ul. Kościuszki i ul. Janusa a ul. Wiatrakowej w Nowym Tomyślu.
W połowie września rozpoczną się również roboty budowlane związane z budową parkingu przy ul. Olchowej w Nowym Tomyślu.
BURMISTRZ NOWEGO TOMYŚLA WRAZ Z PRACOWNIKAMI URZĘDU MIEJSKIEGO PRZEPRASZASZAJĄ ZA UTRUDNIENIA W RUCHU PIESZYM I KOŁOWYM.

Rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2017 r.

1 października rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2017 r. Wnioski można składać w terminie od 1 do 31 października 2016 r.  Informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2017 rok zamieszczone są w zakładce Budżet Obywatelski umieszczonej w prawej  kolumnie strony internetowej
 

Wycieczka do Biesenthal

22 września 2016 r. na zaproszenie niemieckich przyjaciół uczniowie ze szkół podstawowych z Jastrzębska Starego i Wytomyśla udali się w podróż do Biesenthal.

KOMUNIKAT

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Nowym Tomyślu zaprasza osoby planujące zakup działki budowlanej na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl do siedziby naszego Przedsiębiorstwa przy ul. Targowej 8 w Nowym Tomyślu celem sprawdzenia możliwości przyłączenia danej działki do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej. Nasi pracownicy udzielą Państwu szczegółowych informacji w tej sprawie.
Zarząd Spółki

Bezpłatna mammografia

19 października 2016 r. (środa) od godz. 14.00 w mammobusie ustawionym na pl. Chopina w Nowym Tomyślu, będą przeprowadzone badania mammograficzne. Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez NFZ. Badania są realizowane przez OŚRODEK PROFILAKTYKI I EPIDEMIOLOGII NOWOTWORÓW OPEN tel. kontaktowy:61 8557528; 61 8513077; 800160 168.
Szczegóły w załączniku.

14 Mistrzostwa Reprezentacji Zakładów Pracy w Piłce Nożnej

24 września 2016 roku od godziny 10:00 na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu odbyły się 14 Mistrzostwa Reprezentacji Zakładów Pracy w Piłce Nożnej.  Udział w turnieju wzięły udział 4 zespoły. Zawody były rozegrane systemem każdy z każdym, więc o końcowej klasyfikacji zadecydowała tabela. Oto wyniki sobotnich meczów:

AESCULAP - BERO 2:1
PAL-GAZ - BARTEX 0:3
AESCULAP - BARTEX 6:2
PAL-GAZ - BERO 0:4
AESCULAP - PAL-GAZ 8:1
BARTEX BERO 1:2
 

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego zainaugurowała działalność w II kadencji

I posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu II kadencji odbyło się 23 września 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu.
Przybyłych na posiedzenie członków Gminnej Rady powitał zastępca burmistrza Paweł Mordal, który poprowadził pierwszą część spotkania. O działaniach prowadzonych przez Gminną Radę w I kadencji w okresie od 2013 do 2015 roku opowiedziała jej przewodnicząca Eliza Bąblińska-Masztalerz. Następnie zastępca burmistrza podziękował członkom Rady I kadencji wręczając okolicznościowe adresy i upominki.