Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na 2015 rok

Burmistrz Nowego Tomyśla ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2015 roku - w formie wspierania - zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 tej Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Oferty można składać do dnia 30 grudnia 2014 roku. Szczegóły konkursu ofert zamieszczone zostały w Ogłoszeniu otwartego konkursu ofert (w załączeniu).

Bezpłatna mammografia

13 grudnia 2014 r. (sobota), na pl. Chopina w Nowym Tomyślu, będą przeprowadzone badania mammograficzne. Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez NFZ. Badania są realizowane przez OŚRODEK PROFILAKTYKI I EPIDEMIOLOGII OPEN
tel. kontaktowy:61 855 75 28 ; 61 851 30 77 ; 800 160 168.
Szczegóły w załączniku

Bal Sylwestrowy

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na Bal Sylwestrowy. Gra DJ Marek Andrys. Informacja – w załączeniu.
 

Kalendarium z Bukowca

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzeń odbywających się w listopadzie w Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Bukowcu.

Agnieszka Gadzińska przedstawia Sklotę

W listopadzie, podczas spotkania z cyklu Pisarz nas gości… do świata swojej twórczości zaprosiła uczniów szkoły podstawowej Agnieszka Gadzińska. W Strefie Koloru Oddziału dla Dzieci i Młodzieży nowotomyskiej biblioteki autorka wesołych książek dla dzieci przedstawiła uczestnikom spotkania swoich bohaterów- Sklotę, Matyldę i kota Kaktusa.
Więcej: http://www.bibliotekant.pl/eduactivity.php?id=735&page=1

Kto ty jesteś?

Książka autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka pt. Kto ty jesteś? stała się inspiracją do stworzenia scenariusza zajęć dla dzieci poruszających kwestię patriotyzmu. Święto Niepodległości stanowiło dobrą okazję do tego, by w Strefie Koloru nowotomyskiej biblioteki porozmawiać z młodymi czytelnikami o tym, co to znaczy być patriotą.

Gminny Ośrodek Informacji ponownie wyróżniony czterogwiazdkowym certyfikatem

W dniu 19 listopada br. w Hotelu Mercure w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów dla punktów informacji turystycznej z województwa wielkopolskiego. Uroczystość była podsumowaniem prac Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej działającej przy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. W tym roku dobrowolnej ocenie poddano 18 punktów informacji turystycznej. Komisja Certyfikacyjna zweryfikowała działanie Gminnego Ośrodka Informacji w Nowym Tomyślu podczas wizytacji w dniu 28 października 2014 roku. Wówczas ocenie poddano m.in.

Pani Jesień bajki niesie

Jesienne zajęcia dla dzieci prowadzone w Strefie Koloru nowotomyskiej biblioteki przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu odbyły się już po raz trzeci i po raz kolejny spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez małych czytelników.

TERMINARZ ROZGRYWEK MISTRZOSTW W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN

Spotkanie z ks. drem Łukaszem Grysem

W poniedziałek, 17 listopada sala wystawowa nowotomyskiej biblioteki niemal pękała w szwach. Wszystko to za sprawą gościa Spotkania niebanalnego, którym był ks. dr Łukasz Grys - autor książki, rozprawy doktorskiej - Groźba zagłady Izraela w Księdze Estery.
Tematem spotkania była jedna z wielu odsłon zmagania dobra ze złem, o wierności sobie i swojemu pochodzeniu.
Więcej: http://www.bibliotekant.pl/eduactivity.php?id=732&page=1