Nowotomyski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Nowym Tomyślu informują:

Nowotomyski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Nowym Tomyślu uprzejmie informują, że w dniu 13.03.2014 zostało rozstrzygnięte postępowanie na wykonanie usługi pn. : "Prowadzenie gastronomii i piwa na Nowotomyskim Jarmarku Chmielo-Wikliniarskim" w dniach 22 - 24 sierpnia 2014r. w Nowotomyskim Parku Kultury i Wypoczynku w Nowym Tomyślu (pismo w załączniku).

KOMUNIKAT dla rodziców, którzy wychowali co najmniej troje dzieci na wzorowych żołnierzy

Burmistrz Nowego Tomyśla zwraca się z uprzejmą prośbą do tych wszystkich rodziców, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, a nie otrzymali jeszcze medalu "Za zasługi dla obronności", o zgłoszenie tego faktu w terminie: do dnia 10 maja 2014 roku.
W załączeniu - komunikat Burmistrza Nowego Tomyśla
Wniosek

CHROŃ SWOJE DANE OSOBOWE I DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nikt nie może zatrzymać dowodu osobistego, chyba, że możliwość taka wynika z wyraźnego uregulowania zawartego w przepisach prawa. Powyższe oznacza, że przedsiębiorcy nie mają podstawy prawnej, aby żądać od swoich klientów pozostawienia dowodu osobistego „pod zastaw”.

Harmonogram odbioru odpadów 2014

Na pielgrzymim szlaku

We wtorek, 15 kwietnia w przedświątecznym duchu w ramach Spotkań niebanalnych Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprosiła na spotkanie zatytułowane: Na pielgrzymim szlaku.
O swojej niedawnej wyprawie do Ziemi Świętej opowiedział nowotomyślanin Ryszard Rostkowski. Swoją opowieść wzbogaci pokazem slajdów i wystawą cyklu fotografii - Jerozolimska Via Dolorosa.

Dziadowskie Pieśni Wielkopostne

W ramach obchodów Roku Kolberga w poniedziałek, 14 kwietnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprosiła na drugie wydarzenie z cyklu: W kulturowym kręgu. Okres przedświąteczny był idealnym czasem, żeby zaprezentować Dziadowskie Pieśni Wielkopostne. W tym koncercie-opowieści pieśni płynących prosto ze źródeł wystąpił Duet Daorientacja w składzie: Katarzyna Wińska i Witold Roy Zalewski.

Jak wytomyskie przedszkolaki zostały strażakami

Fantastyczną przygodę przeżyły dzieci z przedszkola w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu. W czwartek 27 marca spotkały się ze strażakami miejscowej OSP, panami: Łukaszem Fricz i Jarosławem Lotka. Przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem i wyposażeniem wozów strażackich. Poznały pomieszczenia remizy, a także wysłuchały rad i przestróg. Dodatkową atrakcją była przejażdżka wozem bojowym, oczywiście w prawdziwych hełmach. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia. Gospodarze obdarowali małych gości słodyczami i kolorowankami.

48. Śpiewnik Domowy

30 kwietnia o godz. 19.00 Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na Wiosenny Śpiewnik Domowy.
 

Koncert Sono Tuo

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Podróże przez melodie i smaki”. Włoskie melodie będzie można usłyszeć 13 czerwca o godzinie 20.00. Szczegóły na plakacie.

II Szkolny Konkurs Recytatorski

Tradycją Szkoły Podstawowej w Wytomyślu staje się konkurs recytatorski utworów patronki szkoły – Marii Kownackiej. Nosi on tytuł „Uśmiech dziecka – to Jej uśmiech”. Organizatorem konkursu jest pani Jolanta Przewoźna –nauczycielka języka polskiego i historii.