Ważny KOMUNIKAT dla rodziców, którzy wychowali co najmniej troje dzieci na wzorowych żołnierzy

Szanowni Państwo
Mieszkańcy  Miasta i Gminy Nowy Tomyśl

                    

Święto Konstytucji 3 Maja

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości patriotycznej w dniu 3 maja 2016 r. z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy o godz. 11:30 na pl. Chopina przy Pomniku Konstytucji 3 Maja odbędzie się uroczystość patriotyczna.

Zapraszamy do głosowania

W dniach od 4 do 20 maja br. odbywać się będzie głosowanie, podczas którego mieszkańcy gminy Nowy Tomyśl wybierać będą zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl. W załączeniu przedstawiamy wykaz Wykaz miejsc i terminów pobierania kart do głosowania oraz przeprowadzenia głosowania na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Majówka z Feliksem

Burmistrz Nowego Tomyśla zaprasza na Majówkę z Feliksem, która odbędzie się na pl. Niepodległości w dniu 3 maja 2016 roku.

Szczegóły na plakacie.

Ustalono listę zadań do budżetu obywatelskiego

Komisja Społeczna powołana przez Burmistrza Nowego Tomyśla do prac przy przeprowadzaniu konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2016 rok dokonała weryfikacji propozycji projektów zadań zgłoszonych przez mieszkańców naszej gminy.
W wyniku przeprowadzonych prac komisja opracowała listę zadań zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2016 r., które podlegać będą głosowaniu oraz listę zadań niezakwalifikowanych pod głosowanie wraz z uzasadnieniem.

Płatność za parkowanie komórką !

Z dniem 1 kwietnia br. uruchomiona zostanie dodatkowa forma opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Tomyślu. Za postój w Strefie bedzie można zapłacić za pomocą telefonów komórkowych korzystając z aplikacji moBILET. Taki sposób opłaty nie wymaga korzystania z parkometrów. Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie internetowej: www.mobilet.pl

Wsparcie działalności gospodarczej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym pt. „Środki dotacyjne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz pozadotacyjne formy wsparcia na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej”.

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW W SPRAWIE ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+) W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE
WNIOSKÓW W SPRAWIE
ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+)
W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
w Nowym Tomyślu, ul. Marszałka Piłsudskiego 8
od 1 kwietnia 2016 r.
W GODZINACH - od 8:00 do 15:00
W KAŻDĄ ŚRODĘ W GODZINACH - od 8:00 do 17:00
W BUDYNKU GŁÓWNYM OPS pokój nr 1 – pobierają i składają wnioski wszystkie osoby uprawnione do świadczeń rodzinnych
w okresie zasiłkowym 2015/2016.

Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja 2016

Wojciech Teleszyński „Kwiaty”

We wtorek, 26 kwietnia br., w holu Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej „Kwiaty”, autorstwa pana Wojciecha Teleszyńskiego.

To za jego sprawą, wbrew panującej za oknami aurze, w NOK-u zapanowała prawdziwa wiosna. Pan Teleszyński uchwycił w obiektywie kwiaty w sposób tak realistyczny, że prawie można było poczuć ich zapach. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ autor zdjęć to prawdziwy pasjonat zarówno fotografii jak i przyrody.