Zmiana godzin pracy Biura Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych

W dniu 8 maja br. Biuro Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych będzie czynne do godziny 12.00.
 
W sprawach Wyborów czynne do godziny 15.30!
 

Plac zabaw NIVEA - zagłosuj na Nowy Tomyśl

Gmina Nowy Tomyśl zgłosiła swój udział w konkursie „Podwórko NIVEA” Rodzinne Miejsce Zabaw, dzięki któremu 40 miejscowości z terenu całej Polski otrzyma nowe place zabaw.

Wizyta w Nowym Tomyślu członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szamotułach

W dniu 2 maja br. Nowy Tomyśl odwiedzili członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szamotułach. Wizyta w naszym mieście rozpoczęła się pod koszem gigantem, gdzie przybyłą grupę powitał Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Paweł Mordal. Pan Burmistrz w tym dniu wcielił się w rolę przewodnika oprowadzającego naszych gości po nowotomyskich uliczkach. Trasa spaceru przebiegała spod kosza giganta przez wiklinowy deptak do placu Chopina, gdzie grupa skorzystała z możliwości zwiedzenia kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Obchody Święta Konstytucji 3. Maja

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3. Maja rozpoczęto mszą święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy przy obelisku upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem pocztów sztandarowych, gminnych i powiatowych władz samorządowych, instytucji i organizacji społecznych oraz delegacji młodzieży szkolnej i dzieci z nowotomyskich przedszkoli.

Majówka z Burmistrzem Hibnerem

To była pierwsza taka majówka w Nowym Tomyślu. Mimo, że na początku pogoda trochę nastraszyła organizatorów, bo nad placem Niepodległości zawisły czarne chmury. Na szczęście po kilkunastu minutach na niebie pojawiło się piękne słońce. Później aura już tylko zachęcała do przybycia i wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez burmistrza Nowego Tomyśla.

Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologicznego dla klas V – VI Szkół Podstawowych

W dniu 24 kwietnia 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych pod tytułem „Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce”.

Czy potrafię być sobą ?

Czy potrafię być sobą ? Czy potrafię odmawiać ? Czy asertywność to moja mocna strona? Jeśli stawiasz sobie takie pytania, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ma dla Ciebie propozycję. Wybierz się do nowotomyskiej biblioteki 8 maja (w piątek) o godz. 18.00 i weź udział w warsztatach z zakresu treningu osobistego, które poprowadzi Renata Golczak - pedagog, terapeuta i wykładowca WSPiA w Nowym Tomyślu.
 

E-kursy w bibliotece

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Wybieram bibliotekę…” , 8 maja, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w godzinach otwarcia biblioteki (od 9.00 do 18.00) do skorzystania z darmowej oferty e-kursów pod okiem bibliotekarza.

Bezwarunkowa ABOLICJA dla Czytelników !!!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza do biblioteki wszystkich Czytelników, którzy nieco o niej zapomnieli. Bez żadnych konsekwencji finansowych można w maju oddać przetrzymane książki.
Nie zastanawiajmy się ani chwili. Koniecznie odwiedźmy w maju bibliotekę a:
pozbędziemy się wyrzutów sumienia
zyskamy więcej miejsca na domowej półce
sprawimy radość innym Czytelnikom!

Tydzień Bibliotek 2015 w nowotomyskiej książnicy

Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włącza się w organizację zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Tygodnia Bibliotek. Przygotowanemu na okres od 8 do 15 maja programowi promocji czytelnictwa, biblioteki i jej różnorodnych usług przyświeca w tym roku hasło: „Wybieram bibliotekę”