Spektakl Lightskin

Serdecznie zapraszamy na pokaz „Lightskin” w na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu 22 października o godz. 20.00. Jest to spektakl, w którym role pierwszoplanowe odgrywają światło, dźwięk i ruch. Widowisko łączy w sobie elementy teatru tańca, koncertu muzyki elektronicznej i sztuki performance. „Lightskin” współtworzą: Patryk Lichota – programowanie światła i dźwięku; Katarzyna Kulmińska – taniec.

Przygoda z genealogią

W czwartek, 16 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się otwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dosyć nietypowe, ponieważ dotyczące coraz bardziej popularnego zagadnienia jakim jest genealogia.

20 lat Karol Bandu

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na 20 lat Karol Bandu – retrospekcja – 7 listopada o godz. 18.00 i 20.30. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w NOK-u.
 

Nowy rekord LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl

Dla podnoszenia ciężarów zakończyła się w tym roku walka o punkty w rywalizacji dzieci i młodzieży. Rok wcześniej LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl zdobył w tej rywalizacji 108,5 pkt. Po ostatnim starcie zaliczanym do tej klasyfikacji nowotomyślanie mają 131 punktów!

Dzień Cukrzyka

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Nowym Tomyślu zorganizowało w dniu 12.10.2014 r. piknik integracyjny połączony z przypadającym Dniem Cukrzyka.

Udział w w premierze baśni lirycznej „Dziecko i czary”

Członkowie Stowarzyszenie „Rodzinka” oraz zaprzyjaźnione osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami będą miały niepowtarzalną możliwość uczestnictwa w wyjeździe do Poznania.

Fifa 14

Turniej FIFA - 25 października godzina 11.00 – Nowotomyski Ośrodek Kultury

Twarze Nowego Tomyśla

W ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2014 zrealizowany został kolejny projekt pt: „Twarze Nowego Tomyśla”- dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

To MY tworzymy historię tego miasta

W czerwcu tego roku Nowotomyski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs „Mobilizacje na animacje”.
11 października, w sobotnie przedpołudnie realizowany był kolejny projekt, który otrzymał dofinansowanie w tym konkursie.

A czego tu się bać?

W czwartek, 30 października o godz. 18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu w ramach cyklu: W kulturowym kręgu zaprasza na projekcję znakomitego filmu dokumentalnego Małgorzaty Szumowskiej pt. "A czego tu się bać?" (2006).
Film był wyświetlany w telewizji publicznej w programach TVP2 oraz TVP Kultura.