Wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

W związku z przeprowadzonym naborem kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu, organizacje pozarządowe zgłosiły 11 swoich przedstawicieli do tego organu. Organizacje pozarządowe w Gminnej Radzie mogą być reprezentowane przez 8 przedstawicieli, w związku z tym niezbędne jest przeprowadzenie wyborów.

APEL o pomoc dla pogorzelców Z Borui Nowej

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Płatność za parkowanie komórką !

Z dniem 1 kwietnia br. uruchomiona zostanie dodatkowa forma opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Tomyślu. Za postój w Strefie bedzie można zapłacić za pomocą telefonów komórkowych korzystając z aplikacji moBILET. Taki sposób opłaty nie wymaga korzystania z parkometrów. Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie internetowej: www.mobilet.pl

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW W SPRAWIE ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+) W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

WYDAWANIE I PRZYJMOWANIE
WNIOSKÓW W SPRAWIE
ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+)
W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
w Nowym Tomyślu, ul. Marszałka Piłsudskiego 8
od 1 kwietnia 2016 r.
W GODZINACH - od 8:00 do 15:00
W KAŻDĄ ŚRODĘ W GODZINACH - od 8:00 do 17:00
W BUDYNKU GŁÓWNYM OPS pokój nr 1 – pobierają i składają wnioski wszystkie osoby uprawnione do świadczeń rodzinnych
w okresie zasiłkowym 2015/2016.

UKS „DREAM TEAM” Nowy Tomyśl wicemistrzem Wielkopolski !

Niecodzienny przebieg miał turniej finałowy Wielkopolskiej ligi minikoszykówki dziewcząt rocznika 2004 w sezonie 2015/2016 odbywający się 22 maja 2016 r. w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.

Koncert „Dla Ciebie Mamo"

Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Unikatowe bogactwo natury, pamiątki ponad tysiącletniej historii, liczne szlaków turystycznych czy niebanalne wydarzenia plenerowe, to tylko niektóre atuty Wielkopolski, które utrwalone na zdjęciu mogą stać się idealną wizytówką regionu.
 

Małe Wielkie Historie

Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka zainaugurowana zostanie w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.