Zmiana godzin pracy USC w dniu 28.11.2014

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Tomyślu
informuje, iż w dniu 28 listopada 2014 r. (piątek)
biuro urzędu czynne będzie
w godzinach od 7.00 do 11.00.
W przypadku rejestracji zgonu biuro urzędu
czynne będzie 29 listopada 2014 r. (sobota)
w godzinach od 12.00 do 13.00.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na 2015 rok

Burmistrz Nowego Tomyśla ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2015 roku - w formie wspierania - zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 tej Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Oferty można składać do dnia 30 grudnia 2014 roku. Szczegóły konkursu ofert zamieszczone zostały w Ogłoszeniu otwartego konkursu ofert (w załączeniu).

III Nowotomyska Konferencja Naukowa

Konferencja podsumowująca badania nad osadnictwem olęderskim przeprowadzone w tym Roku w Nowej Róży odbędzie się 1 grudnia (poniedziałek) o godz. 10.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Konferencja połączona będzie z wystawą prac pedagogów i studentów z kierunków projektowych uczelni artystycznych. Serdecznie zapraszamy.
 

Działali dla dobra wspólnego

Zrealizowany został kolejny, ostatni już projekt w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Londyn – nieznanym szlakiem

We wtorek, 18 listopada gościem Klubu Miłośników Podróży Przez kontynenty był dobrze znany naszym klubowiczom Andrzej Pasławski. Zakochany w bałkańskich klimatach, tym razem pokazał Londyn – nieznanym szlakiem. Nie była to zwykła podróż krajoznawcza, lecz cywilizacyjna, pokazująca wielokulturowość i wielobarwność tego miasta.
Więcej: http://www.bibliotekant.pl/eduactivity.php?id=736&page=1

Regulamin Tenisa Stołowego

Ośrodek Oświaty i Sportu w Nowym Tomyślu zaprasza do stołów tenisowych. Regulamin w załączniku.

Adwent poetów

W środę, 3. grudnia o godz. 18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza na wieczór 6 Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich, pod hasłem: Adwent poetów z udziałem nowotomyskich twórców: Katarzyny Mrozik-Stefańskiej, Anny Nowaczyk, Doroty Nowak, Kingi Weroniki de Walla, Wiesławy Ptaszyk i Mariana Ziom Ziomkowskiego.

Bezpłatna mammografia

13 grudnia 2014 r. (sobota), na pl. Chopina w Nowym Tomyślu, będą przeprowadzone badania mammograficzne. Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez NFZ. Badania są realizowane przez OŚRODEK PROFILAKTYKI I EPIDEMIOLOGII OPEN
tel. kontaktowy:61 855 75 28 ; 61 851 30 77 ; 800 160 168.
Szczegóły w załączniku

Bal Sylwestrowy

Nowotomyski Ośrodek Kultury zaprasza na Bal Sylwestrowy. Gra DJ Marek Andrys. Informacja – w załączeniu.
 

Kalendarium z Bukowca

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzeń odbywających się w listopadzie w Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Bukowcu.